حضور و غیاب

ویژگی جدید حضور و غیاب

تازه ها, درباره پانچ کارت

معمولاً حضور و غیاب یکی از دغدغه‌های مهم کارفرمایان محسوب می‌شود. چرا که این تنها راهی است که می توان با آن حقوق و مزایا را دقیق پرداخت کرد. در ابتدا اینکار به صورت دستی و با نوشتن روی کاغذ انجام می‌شد، تا اینکه کم کم دستگاه‌های مختلف حضور و غیاب مانند دستگاه کارتخوان به بازار آمد. البته دردسر‌های خود را هم داشت. پس کم کم جای خود را به دستگاه اثر انگشت، تشخیص چهره و… داد. به مرور زمان نگهداری این دستگاه‌ها هزینه بر و جابجایی اطلاعات بین سخت افزار و نرم افزار تبدیل به یک روند فرسایشی شد. از این به بعد نسل جدیدی از دستگاه‌های حضور و غیاب تولید شد. در ادامه بیشتر با این نسل از دستگاه‌ها آشنا می‌شویم.


مطالب مرتبط: آشنایی با نرم‌افزار حضور و غیاب پانچ کارت


نسل جدید دستگاه حضور و غیاب

در دستگاه‌های قدیمی برای محاسبه کارکرد و حقوق و دستمزد باید اطلاعات تردد افراد را از دستگاه استخراج کرد و با ورود آن‌ها به نرم‌افزار‌های مربوطه محاسبات را انجام داد. هزینه نگهداری و تعمیر سخت افزار نیز مورد توجه است. با پیشرفت تکنولوژی و تولید نرم‌افزار برای هر نیازی، ثبت تردد نیز کم کم در صدد حذف دستگاه حضور و غیاب و استفاده از نرم افزار‌های جدید برآمد.

سیستم‌های جدید حضور و غیاب ماندگارتر هستند. مانند دستگاه‌هایی که با اتصال به اینترنت و استفاده از اپلیکیشنی که روی موبایل نصب می‌شود، تردد پرسنل را ثبت می‌کنند و در نهایت با مراجعه به نرم افزار مربوطه می‌توان محاسبات لازم را انجام داد. نوع دیگری از این نرم‌افزارها نیز وجود دارند که تنها سخت افزاری که استفاده می‌شود گوشی موبایل و کامپیوتر شماست.

حضور و غیاب


مطالب مرتبط: کنترل تردد با نرم‌افزار یا دستگاه حضور و غیاب


حضور و غیاب با پانچ کارت

نرم افزار ثبت تردد پانچ کارت جدیدترین نسل نرم افزارهای حضور و غیاب است. برای استفاده از این نرم افزار شما تنها به یک کامپیوتر نیاز دارید، همچنین کارمندانتان با استفاده از گوشی موبایل خود به سادگی می‌توانند ورود و خروجشان را ثبت کنند. این سیستم اینگونه عمل می کند که فردی که به عنوان کارمند تعریف شده است، اپلیکیشن را روی گوشی خود نصب می‌کند و  با ورود به منطقه تعریف شده به عنوان دفتر کار می‌تواند ورود خود را ثبت نماید. علاوه بر ثبت تردد مدیر می‌تواند درخواست گزارش کار و گزارش روحیه پرسنل را نیز داشته باشد.

مدیر به سادگی می تواند انواع گزارشات مانند ساعات تردد پرسنل، مرخصی‌ها، روحیه پرسنل و…. را در دسترس داشته باشد. همچنین بسیار ساده با استفاده از نرم افزار مدیریت منابع انسانی پانچ کارت می‌توان حقوق و دستمزد را با یک کلیک محاسبه کرد و دیسکت بیمه را نیز تهیه نمود. با استفاده از این نرم افزار نیازی به صرف انرژی توسط حسابدار برای محاسبات حقوق و دستمزد آخر ماه نیست.

حضور و غیاب


مطالب مرتبط: نرم‌افزار حقوق و دستمزد پانچ کارت


ثبت تردد آفلاین

جدیدترین ویژگی پانچ کارت ثبت حضور و غیاب به صورت آفلاین است. با وجود این ویژگی اگر پرسنل به اینترنت دسترسی نداشته باشند به راحتی می‌توانند با استفاده از ثبت تردد آفلاین ورود یا خروج خود را ثبت کنند. در این ویژگی با استفاده از اپلیکیشن موبایل پانچ کارت، فرد درخواست خود را ثبت می‌کند و اپ این درخواست را به صورت یک پیام کوتاه به سیستم اصلی ارسال می‌کند و در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد با یک پیام کوتاه پاسخ ثبت تردد را می‌دهد. با این ویژگی در صورتی که دسترسی به اینترنت وجود نداشته باشد نیز به راحتی می تواند تردد را ثبت کرد و سیستم قابل استفاده است.

حضور و غیاب

در نهایت

با استفاده از پانچ کارت مدیران می‌توانند بسیار ساده و با خیالی آسوده بر رفت و آمد پرسنل نظارت داشته باشند. علاوه بر این به امکانات دیگری چون محاسبه حقوق و دستمزد، تهیه دیسکت بیمه، انواع گزارشات، اطلاع از روحیه پرسنل، رهگیری، مالیات، قرارداد و ….. دسترسی داشته باشند. با ثبت نام در پانچ کارت و استفاده از طرح یکماهه به سادگی می توانید به مدت یکماه کاملا رایگان از خدمات ثبت تردد پانچ کارت استفاده کنید. بعد از یکماه مشترک دائمی پانچ کارت خواهید شد.


 

دانلود اپلیکیشن پانچ کارت

 

پانچ کارت

 

google

 


 

پرسش و پاسخ

مطالب پر بازدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست